KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15522010
*
nr 1552 2010
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Två Flickor. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 69x58 cm
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2023
kl 19:11:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 13:46:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige två flickor
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
nr 1552 2010
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Två Flickor. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 69x58 cm
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/7 13:46:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk mÃ¥lare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige två flickor
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



